Erkin Koray Hayatını Kaybetti!

Erkin Koray Hayatını Kaybetti!
  • 0
  • 7
  • 8 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Star3 Star4 Star5 Star (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

Uzun süredir Kanada’nın Toronto şehrinde yaşayan rock müziğin efsane ismi Erkin Koray kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Erkin Koray’ın akciğeriyle ilgili rahatsızlıklarının yanı sıra yaşlılığa bağlı sağlık sorunları yaşadığı biliniyordu.

Akciğeriyle ilgili rahatsızlıklarının yanı sıra yaşlılığa bağlı sağlık sorunlarına karşı savaş veren 82 yaşındaki Erkin Koray’la kızı Damla ilgileniyordu. Ünlü isminimden acı haber geldi. Kızı Damla acı haberi sosyal medyadan duyurdu Erkin Koray’ın kızı Damla Koray, babasının sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Mesajında;  “Babam… Baba’mız… Canımın taa içi, ben kızın ve seni Baba detip bağrına basan “canlar”, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eskisk etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu Rock’ın mucidi, sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim, “senin çocuklar” da ülkelerini kültürlerini ve onara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et. Seni Çok ama çok seven kızın Damla…”

Radyo1 ailesi olarak usta sanatçı Erkin Koray’a Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir