Türkiye’yi Sarsan Deprem Sonrası Sanat Camiası Tek Yürek!

Türkiye’yi Sarsan Deprem Sonrası Sanat Camiası Tek Yürek!
  • 0
  • 1
  • 8 Şubat 2023
  • 1 Star2 Star3 Star4 Star5 Star (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

Kahramanmaraş’ta yaşanan, 10 ilde birden hissedilen, yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği, binlerce vatandaşın yaralandığı 7.7 büyüklüğündeki deprem, sanat dünyasının ünlü isimlerini de yasa boğdu. Türkiye; Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa’yı sallayan deprem felaketinin ardından birleşti. Sanat ve iş dünyasının ünlü isimleri, el ele verip yardımlaşma ve yaraları birlikte sarma çağrısı yaptı Güne acı haberle uyanan sanatçılar, yaşanan felaket sonrası sosyal medya hesaplarında üzüntülerini dile getirdi, birlik-beraberlik çağrısı yaptı.

Türkiye Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremle yıkıldı. 10 ili vuran deprem sonrası kurtarma çalışmaları süratle devam ederken sanat dünyasının ünlü isimleri ise arka arkaya mesaj yayınlayarak acıya ortak ortak oldu.

 

DEMET AKALIN:

“Adana, Maraş, Diyarbakır Rabbim yardımcınız olsun.”

GÜLBEN ERGEN :

“Ülkemizin yaşadığı bu korkunç felaket için lütfen sosyal medyada doğru mesajları, doğru yerlere ulaştırmak için özen gösterelim. Bu soğukta, bu derin acı için hepimiz seferber olalım.”

BENGÜ:

“Kapkara bir güne uyandık. Çok üzgünüm. Tüm memleketimize geçmiş olsun. Dualarımız enkaz altında yardım bekleyen vatandaşlarımız için. Allah yardımcımız olsun.”

IŞIN KARACA:

“Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Osmaniye, Mersin, Gaziantep, Hatay… Dualarımız sizinle… Kenetlenme zamanı.”

BÜLENT ERSOY:

“Geçmiş olsun Türkiye’m…”

BERKAY ŞAHİN:

“Felaket bir sabaha gözlerimizi açtık. Yüce Rabbim yardım etsin. Maalesef bu acıyla hep karşı karşıyayız. Allah enkaz altındakilere direnme gücü nasip etsin.”

FERHAT GÖÇER:

“Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız için çok üzgünüm. Büyük geçmiş olsun. Umarım can kaybımız artmaz.”

NILÜFER:

“Bu kara kışta, evini, barkını, anasını, babasını, kardeşini, evladını kaybeden ya da enkaz altından çıkmasını bekleyen insanların yerine koyunca kendimi, o insanların çaresizliğini kelimelerle ifade edemiyorum. Ama şuna inanıyorum ki bu kaderi değiştirmek elimizde.”

GÖKHAN TEPE:

“İçimiz yanıyor, başımız sağ olsun.”

FAZIL SAY:

“Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde çok büyük bir deprem. 7,4 şiddetinde. Pek çok ilde hissedilmiş. Halkımız için tek yürek olma ve yardımlaşma günleri…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir