Ekrem Düzgünoğlu Radyo1’de

Ekrem Düzgünoğlu Radyo1’de
  • 0
  • 61
  • 7 Aralık 2021
  • 1 Star2 Star3 Star4 Star5 Star (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

Anadolu Rock’ın başarılı isimlerinden Ekrem Düzgünoğlu yeni teklisi ‘Pusu’ ile Radyo1’de ONurlu Saatler Programında Konuğumuz Oluyor. Sizler de bu programı dinleyebilir istek ve mesajlarınızı istek paneli üzerinden ulaştırabilirsiniz. Radyo1 Bir Radyodan daha fazlası her zaman seninle

Düzgünoğlu, ‘Pusu’ şarkısını oyuncu Murat Yıldırım’ın hayat verdiği, diziye de adını veren ‘Ramo’ karakterine ithafen yazdığını belirtti.

Ekrem Düzgünoğlu’nun Müzik Hayatı

Müzik hayatında başarılı olmak isteyen Ekrem Düzgünoğlu, bu konuyla ilgili en büyük adımını 1999 yılında 3 arkadaşı ile birlikte çıkardıkları albüm ile atmıştır. “Grup Çığlık” adı altında çıkardıkları bu albüm, Anadolu Rock tarzında dinleyicilere sunulmuştur. Tam anlamıyla ilk profesyonel deneyim olan bu albüm, Ekrem Düzgünoğlu’nun kariyeri açısından büyük öneme sahiptir.

Aynı yıl, Ekrem Düzgünoğlu albüm sonrasında kendi yoluna devam ederek müzik hayatını ilerletmeye çalışmıştır. Ünlü ses sanatçısı Zara ile birlikte yaptıkları düet, Düzgünoğlu’nun şöhret basamaklarına tırmanmasında etkili olan bir diğer olaydır. 1999 yılında Ulus Müzik tarafından çıkarılmış olan “Destanlaşan Türküler” albümü için Zara ile birlikte düet yapan Düzgünoğlu, daha sonrasında albümün içerisinde bulunan “Bir Fırtına Tuttu Beni” türküsüne çekilen klip ile birlikte büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Bu albümler sonrasında, başarıları ile birlikte geniş bir kitleye adını duyuran Ekrem Düzgünoğlu, müzik hayatını büyük bir hızla ilerletmiştir. Zara ile yaptığı düetin ardından tekrar çalışma yapan ünlü sanatçı, 2005 yılında yine Zara’ya ait olan “Zamanı Geldi” adlı albümün yönetmenliğine ortak olmuştur. Ekrem Düzgünoğlu, böylece ses sanatçılığı dışında yönetmenliğe de adımını atmıştır.

2006 yılında yönetmenlik anlamında oldukça başarılı bir yıl geçiren Ekrem Düzgünoğlu, aynı yıl Gaye Aksu’nun “İlk Adım” albümüne ve İbrahim Erkal’ın “Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm” adlı albümüne de yönetmenlik yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir